Electra elektrirattad

Kas ma pean elektrirattaga väntama?

Jah, Electral on vaid sellised elektrirattad millel on väntamist assisteeriv mootor. See tähendab seda, et kui Sa pedaale ei vänta siis mootor ei aktiveeru. Mootor annab Sulle väntamisel lisajõudu alates +40% kuni +300% sõltuvalt valitud võimsuse režiimist ja mootori tüübist.

Kui palju ma saan sõita elektrijalgrattaga?

Keskmiselt ühe laadimisega umbes 75 km. Aga seda mõjutavad väga mitu asjaolu:

  • ratturi kaal koos jalgrattaga – mida raskem on näiteks Sul kaasas olev seljakott seda rohkem energiat on vaja.
  • mootori ja aku võimsus – kvaliteetne ja nutikas mootor säästab energiat ja suurendab sõiduulatust. Electra elektrirattad on varustatud Bosch mootoritega mis on turul absoluutne tipptegija.
  • keskkond – tee kvaliteet, tuul, temperatuur mängivad väga olulist rolli

Ehk siis kui Sul pole seljakotti, tuul on tagant, tee on allamäge ja sile ning õues on soe siis Su teekond ühe aku laadimisega on tunduvalt pikem kui tingimused on vastupidised. Seega sõltuvalt erinevatest tingimustest võib läbisõidu vahemik olla väga suur: 30-160km.

Uuri lisaks Boschi läbisõidu kalkulaatorit. Siin saad arvutada eeldatava läbisõidu vahemiku kui sisestad andmed ratturi, jalgratta ja keskkonna kohta.

Milline on elektriratta maksimaalne kiirus?

Põhimõtteliselt ei ole elektrijalgrattal kiirusepiirangut, aga mootor lõpetab assisteerimise peale 25km/h.

Kui kaua peab elektriratta akut laadima?

Electra kasutab kahte tüüpi Bosch akusid: 400wh ja 500wh. 400wh aku laeb 100% täis 3,5 tunniga ja 500wh aku laeb 100% täis 4,5 tunniga.

Kas aku tuleb laadimise ajaks rattalt maha võtta?

Ei pea, aga võid kui tahad. Akut saab laadida elektriratta küljes ja võib ka laadida kui aku on elektriratta küljest ära võetud.

Kas akut saab ratta küljest ära võtta?

Jah, saab. Selleks ei ole tarvis mingeid spetsiaalseid tööriistu. Vajad vaid võtit (komplektis), et aku lukust lahti teha. Aku lukustus on lisatud turvalisuse eesmärgil.

Kas ma võin sõita oma elektrirattaga kui sajab vihma?

Jah, sest Electra mootorid ja akud on niiskuskindlusega IP 54 (tolmu ja pritsmete kindel), seega niisketes tingimustes sõitmine ei ole probleem.

Kas ma võin sõita elektrirattaga talvel, kui on miinuskraadid?

Jah võib, aga peab arvestama sellega, et miinuskraadidega kahaneb aku vastupidavus oluliselt.

Kas akut võib laadida talvel õues?

Ei, kui temperatuur on alla 0C kraadi! Laadimiseks sobiv temperatuur on toatemperatuur.

Kuidas pesta elektriratast?

Elektriratast ei tohi kindlasti pesta survepesuriga, eriti selle elektroonilisi osi! Kui Su elektriratas on väga porine siis meie soovitame puhastada suurema pori rehvidelt voolikust tuleva vee abil hoidudes mootorile ja akule otse vee peale valamisest ja seejärel puhastada niiske lapiga ratta ülejäänud osad. Lõpuks tuleks pehme lapiga kuivatada mootor ja aku. Hea oleks ka seejärel õlitada ketti.

 

elektrijalgrataste KKK

Vaata elektrijalgrataste mudeleid ⇒