Tasuta tarne alates 99 €

Kiire tarne üle Eesti

E-poest ostetud jalgrattad toome kiiresti kohale kulleriga. Lisavarustuse saadame pakiautomaati.

Sõbralik klienditeenindus

Kui Sul on küsimusi toodete või tellimise kohta siis võta meiega julgelt ühendust. Aitame meeleldi.

Jalgrattad on 100% kokku pandud

Jalgratas on Sinu jaoks täielikult kokku pandud. Sul ei ole vaja teha muud kui lenksust haarata ja sadulasse istuda!

Elektrirattaga aastaringselt?

Elektirattad

Eestimaalaste seas on viimasel ajal moes igasugused hullused, nagu näiteks talisuplus ja aastaringselt elektrirattaga sõitmine

elektrirattaga aastaringselt electra

Kas tõesti tasub jätta elektriline jalgratas või „kondiauruga“ ratas panipaika lihtsalt sellepärast, et ilmastikuolud on ebamugavad? Kas jätta ujuma minemata sest, et vesi on külm? Veendunud talisuplejale ja aastaringsele jalgratturile pole see küll mingi küsimus. Aina rohkem inimesi on nõus tervise nimel mugavustsoonist välja tulema ja üha rohkem inimesi sõidab elektrirattaga aastaringselt. Eriti need inimesed, kes igapäevaselt töö ja kodu vahet jalgrattaga läbivad –  nemad juba oskavad nautida värskes õhus sõitmist, mis on hea nii kehale kui vaimule. Saksamaal asuva Sinus Akadeemia (https://www.sinus-institut.de/en/) uuringute andmetel on jalgrattasõit Saksamaal muutumas iga aastaga üha populaarsemaks. Eestis kahjuks sellist uuringut tehtud ei ole, aga visuaalselt tänavapilti jälgides tundub küll, et ka meil on aastaringseid jalgrattureid üha rohkem teedel näha. Kellele tundub, et külmemal ajal jalgrattaga sõit on siiski liiga ekstreemne siis pakub elektrijalgratas selleks suurepärast „pehmemat“ lahendust. Bosch elektrimootorid annavad hea põhjuse elektrirattaga aastaringselt sõitmiseks – saad vabalt sõita igasuguse ilmaga ja Sa saad ise valida kui palju sa füüsiliselt tahad ise väntamisse panustada. Nii ei pea Sa muretsema selle pärast, kas Sa ka tagasi jõuad vändata. Mõned head näpunäited ja mõtted mis ehk julgustavad ja innustavad ka Sind rohkem oma elektrijalgrattaga väljas liiklema:

 • Ohutu ja kindel

Külmal ajal õues liikumine hoiab vormis, tugevdab immuunsust ja vähendab päiksevaesel ajal masenduse teket. Seda tõestavad ka Sinus Instituudi uuringud: aastaringsete jalgratturite heaolu on märkimisväärselt suurem. Regulaarne jalgrattasõit olenemata aastaajast suurendab õnnetunnet ja aastas on neil kaks haiguspäeva vähem. Isegi lühike sõit päevas on piisav, et kaitsta keha patogeenide eest. Niisiis, selle asemel et riskida nakatumisega rahvarohkes ühistranspordis viiruste ja bakteritega on Sul võimalus nohu eest lihtsalt ära sõita!

 • Kiire ja jätkusuutlik

Külmadel talvekuudel jätavad paljud jalgrattasõidu tahaplaanile kuna see võib tunduda esialgu veidi ebamugav. Vaatamata jäisele vastutuulele on Bosch mootoriga elektrijalgratas jätkusuutlik ja mugav alternatiiv autole või ühistranspordile. Auto asemel elektrijalgrattaga tööle sõites 10 kilomeetrit päevas aitab säästa kuni 350kg CO2-heidet aastas! Eriti lühikeste vahemaade puhul ei ole elektrijalgratas mitte ainult kiire vaid ka keskkonnasõbralik transpordivahend.

 • Ohutu ja nähtav

Õige riietus muudab elektrijalgrattaga sõitmise nauditavaks ka talvekuudel. Ühe paksu jope asemel soovitame riietuda kihiliselt, mitu õhemat kihti üksteise peal. Võimalusel valige riided mis on hingavad ja veekindlad – need kaitsevad Sind tuule ja vihma eest. Pimedatel talvekuudel on väga oluline kanda heledamaid, erksamaid ja helkuritega riideid, et Sa oleks teistele liiklejatele hästi nähtav.

 • Ettevaatav ja turvaline

Igati mõislik soovitus on sõita ettevaatlikult ja enda jaoks sobivas tempos. Ekstreemsema ilma korral tuleks ka elektrijalgrattaga arvestada sõitmiseks veidi rohkem aega. Ilmastiku olude muutudes tuleb ette ka seda, et Su tavapärane teekond on läbimatu ja võib-olla tuleb kaaluda alternatiivset teekonda. Sõiduaega ja pidurdamist võivad mõjutada näiteks märjad lehed, lörts, lumi või lahtine kruus teel. Selliste tingimuste korral tuleb ka piduritega hoopis tundlikumalt ümber käia.

 • Laetud ja hästi hooldatud

Kui väljas on külmakraadid siis võib elektriratta aku maht väheneda. Seetõttu soovitame pärast sõitmist aku ära võtta, hoida seda toatemperatuuril ja paigaldada see tagasi vahetult enne uuesti sõitma minekut. Boschi akud on kõik väga lihtsasti eemaldatavad ja paigaldatavad, samas turvaliselt lukustatavad. Pikemateks sõitudeks miinuskraadidega kasutage aku kaitsmiseks termokaitset. Liitiumioonakusid tuleks alati võimalusel laadida toatemperatuuril. NB! Kindlasti ära lae akut kohas kus temperatuur on alla nulli! Selleks, et säiliks funktsionaalsus ja sõidurõõm tuleks elektrijalgrattaid kindlasti korralikult hooldada. Kui Sa ei karda käsi määrida siis võid ise ka päris palju asju ära teha, vaata selle kohta blogi postitust. Kui Su elektriratas on poris või lörtsis sõitmisest tugevalt määrdunud siis pese kindlasti muda ja soolajäägid vee ja seebiga maha. Suts õli ketile ja Su elektriratas töötab nagu kellavärk!

elektrirattaga aastaringselt electra townie path go lumes

Postitus on tehtud Bosch eBike Systems andmete põhjal.

Sulle võib ka huvi pakkuda

  Ostukorv (0)
  chat
  Tasuta tarne on vaid mõne kliki kaugusel
  Lisa oma ostukorvi vähemalt 99 € väärtuses tooteid ja tarne on Sulle tasuta.
  Lisa veel tooteid ostukorvi?
  Selleks, et saaksime kaubad Sinuni tasuta tarnida, kaaluge veel mõne toote ostukorvi lisamist.
   Arvuta transport
   Soovid tasuta tarnet?
   Lisa ostukorvi 99 € väärtuses tooteid ja tarne on tasuta.
   Jalgrattad on 100% kokku pandud
   Sa ei pea muretsema jalgratta kokku panemise pärast. Lihtsalt istu sadulasse ja sõida!
   Tutvu rattaga oma kodus
   Kui ratas ei sobi, saad selle tagastada
   Tagasi
   Lisa kood
   Mittesaadaval sooduskoodid
   esto Saa 0,00  soodust
   kott20 Saa 20% soodust