Tasuta tarne alates 99 €

Kiire tarne üle Eesti

E-poest ostetud jalgrattad toome kiiresti kohale kulleriga. Lisavarustuse saadame pakiautomaati.

Sõbralik klienditeenindus

Kui Sul on küsimusi toodete või tellimise kohta siis võta meiega julgelt ühendust. Aitame meeleldi.

Jalgrattad on 100% kokku pandud

Jalgratas on Sinu jaoks täielikult kokku pandud. Sul ei ole vaja teha muud kui lenksust haarata ja sadulasse istuda!

Kuidas valida linnajalgratast?

Linnarattad

Tänapäeval on nii palju erinevaid jalgrattatüüpe, et võtab silme eest kirjuks. Kuidas siis ikkagi valida jalgratast? Selleks, et valida õige tuleks kõigepealt selgeks teha mida sa soovid selle jalgrattaga teha.

Kuidas valida linnaratast

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kui tahad kihutada liibuvas kostüümis 60 kilomeetrit päevas mööda maanteed või matkata ekstreemsel metsarajal siis alljärgnev jutt ei ole mõeldud Sinule.

Kui pead lugu mõnusast lõbusõidust rannas, linnas või pargis võib alljärgnev jutt olla just Sinule.

Kui Sul on villand ummikutest ning Sa ei pea lugu kallist parkimisest kesklinnas on alternatiiv soetada  üks hea linnajalgratas. Linnajalgrattaid on mitut erinevat tüüpi ja seepärast annangi siin veidike nõu kuidas valida jalgratast linnas elavale inimesele.

Cruiserid – stiilseks sõiduks kooli või tööle

Cruiserid on disainitud lahedaks kulgemiseks. Cruiser-tüüpi jalgratastel on mõnus pingevaba püstine sõiduasend ning neil on lai ja mugav sadul.

Linnaratas Cruiser

Laiad rehvid vähendavad põrutust

Reeglina on kruiseritel laiad Balloon-tüüpi rehvid. Tihti on need värvilised, et oleks edevam. Samas on laiast rehvist kasu liivarannas või pargis üle pehme muru sõites.

NB! Laiad rehvid toimivad ka amortisaatoritena.

Cruiseri suured plussid

Cruiserite lenkstang on püstine ja tavaliselt tahapoole painutatud mistõttu on sellest mugav kinni hoida. Enamik kruiser jalgrattad on ühe- või kolmekäigulised. Peale käsipiduri on neil üldiselt ka klassikaline nn pedaalpidur ehk jalgpidur, mis toimib kui pedaale veidi tagurpidi vajutada.

Seda tüüpi linnarattad on mõeldud eelkõige lühemateks retkedeks ja tööle või kooli sõitmiseks tasastel tänavatel.

Cruiserite puhul pannakse tootja poolt suurt rõhku välimusele. Lai värvi ja stiilivalik peaks tagama, et iga moe- ja stiilihuviline leiab cruiserite seast omale sobiliku, silmapaistva eksemplari.

Flat Foot tehnoloogiaga komfortjalgrattad – Mis need on?

LinnaratasTownie

Kõikidel Electra jalgratastel on kasutusel Flat Foot Technology – see on leiutatud ja patenditud Electra Bicycle Company poolt. See tähendab seda, et neil jalgratastel on veidi pikendatud raam ja pedaalid on lükatud paar tolli istmest ettepoole. See võimaldab istuda piisavalt madala sadula asendiga, et peatudes saaks sadulalt maha tulemata jalad mugavalt maha toetada. Samas saad pedaalide väntamisel jala korralikult välja sirutada.

Cruiseritest erinevad need linnarattad raami kuju poolest ja nende lenkstang on suhteliselt sirge. Rehvide valikus on nii laiad kui klassikalised variandid.

Välimuselt on nad vähem edevamad kui kruiserid. Rummusisese käiguvahetajaga jalgratastel on käike tavaliselt kolm või seitse. Tavalise käiguvahetajaga võib olla käike 8 või 27, sõltub mudelist.

Klassikalised linnajalgrattad

Linnajalgratas ei ole tegelikult mingi jalgrattakategooria vaid pigem üldiselt kirjeldav väljend.

Linnaratas Amsterdam

Enamik inimesi mõtleb klassikalise linnaratta all püstise sõiduasendiga korviga jalgratast. Linnas saab hästi hakkama ka hübriidrattaga, aga klassikalisel linnarattal on nii hübriidratta kui ka cruiseri omadused – reeglina cruiseri püstine sõiduasend ja hübriidjalgratta ratta ja rehvi mõõt.

Klassikalisel linnajalgrattal on omadused mis muudavad jalgrattasõidu mugavaks ka seelikus, kingades, mantlis või viigipükstes:

 • Korralikud porilauad ja porilapid – need kaitsevad ka päriselt poripritsmete eest
 • Ketikaitse – välistab võimaluse, et püksisäär jääb keti vahele või määrid oma sääred keti vastu õliseks
 • Seeliku- või mantlikaitse tagumisel rattal – võib turvaliselt sõita stiilse lehviva seelikuga või pikas mantlis kartmata, et see kodarate vahele kinni jääb
 • Pakiraamid ja/või korv – ei pea end koormama seljakotiga vaid saad arvuti ja toidupoe koti asetada toekale pakiraamile millel on kinnitusvõrk et asjad välja ei lendaks.

Heal linnajalgrattal on rummusisene käiguvahetaja ja rullpidurid mis on meie porises kliimas praktilised, sest on hooldusvabad ning nende vahele ei satu pori ja liiv.

Väga heal linnarattal on lisaks veel rummusisese dünamo jõul töötavad LED esi-ja tagatuled, mis on suureks abiks turvaliseks sõiduks hämaras või pimedas. Ja turvalisust lisavad tugevdatud torkekindlad rehvid.

Neid jalgrattaid nimetatakse mõnikord ka Hollandi jalgratasteks kuna sarnanevad Amsterdamis ja teistes Euroopa jalgrattasõbralikes linnades igapäevaselt kasutatavate linnaratastega.

Kui sa elad korrusmajas kus puudub lift, siis võib sulle olla kõige tähtsamaks teguriks jalgratta kaal

Kerge naiste linnaratas Loft

Sellised linnarattad on lihtsa ja saleda joonega ning neil ei ole väga palju lisasid. Seda selleks, et jalgratas võimalikult kerge oleks. Neil on kerge ja peen raam mis ei tee allahindlust sõidumugavuses. Sellisel linnarattal on kiireks sõiduks asfaldil kitsad rehvid.

Lõppude lõpuks võid jalgratta valida ka puhtalt sisetunde või välimuse järgi!

Once style, always style!

Sulle võib ka huvi pakkuda

  Ostukorv (0)
  chat
  Tasuta tarne on vaid mõne kliki kaugusel
  Lisa oma ostukorvi vähemalt 99 € väärtuses tooteid ja tarne on Sulle tasuta.
  Lisa veel tooteid ostukorvi?
  Selleks, et saaksime kaubad Sinuni tasuta tarnida, kaaluge veel mõne toote ostukorvi lisamist.
   Arvuta transport
   Soovid tasuta tarnet?
   Lisa ostukorvi 99 € väärtuses tooteid ja tarne on tasuta.
   Jalgrattad on 100% kokku pandud
   Sa ei pea muretsema jalgratta kokku panemise pärast. Lihtsalt istu sadulasse ja sõida!
   Tutvu rattaga oma kodus
   Kui ratas ei sobi, saad selle tagastada
   Tagasi
   Lisa kood
   Mittesaadaval sooduskoodid
   esto Saa 0,00  soodust
   kott20 Saa 20% soodust