Tasuta tarne alates 99 €

Kiire tarne üle Eesti

E-poest ostetud jalgrattad toome kiiresti kohale kulleriga. Lisavarustuse saadame pakiautomaati.

Sõbralik klienditeenindus

Kui Sul on küsimusi toodete või tellimise kohta siis võta meiega julgelt ühendust. Aitame meeleldi.

Jalgrattad on 100% kokku pandud

Jalgratas on Sinu jaoks täielikult kokku pandud. Sul ei ole vaja teha muud kui lenksust haarata ja sadulasse istuda!

electra elektrijalgrattad vale go

Kuidas valida elektrijalgratast?

Elektirattad

Kümme küsimust ja vastust elektriratta akude kohta

Plaanid soetada endale ühe hea ja mugava elektrijalgratta, aga ei tea millest alustada? Millega tuleks end kurssi viia ja mida omavahel võrrelda? ESIMENE asi mida märkame on välimus. Meie arvame, et välimus ka loeb 😊 ja elektrijalgratas linnasõitudeks peaks olema ilus ja stiilne nagu Sina! Sa ei lähe ju kontorisse tööle või kohvikusse spordiriietega. Elektrijalgratas võiks sobida Sinu elustiiliga. Enamus Electra perekonna jalgrattad on mõeldud pigem mugavaks linnasõiduks kui sportimiseks. Välimuselt on Electra elektrirattad  silmapaistvad, stiilsed ja ägedad! Seega head valimist!

Elektriratta soetamisel tuleks TEISEKS uurida muidugi mootorit ja akut. Electra kasutab oma elektrijalgratastel kahte tüüpi mootreid: Boschi keskjooksumootoreid ja Hyena rummumootoreid. Täpsemalt, mis head ja vead on kummalgi mootoril, saad lugeda meie blogist

Electra elektrirataste tippmudelitel kasutatakse Boschi tehnikat, nii mootoreid, kui ka akusid. Miks? Ikka seepärast, et Bosch on tegija. Omas  valdkonnas on Bosch vaieldamatult tipptegija ja suunanaäitaja. Kui Sulle on oluline, et saaksid ühe laadimisega sõita võimalikult palju ning hindad keskjooksumootori loomulikku sõidukogemust siis ei tasu otsida soodsat tundmatu tootja mootori ja akuga elektrijalgratast vaid tasuks valida just Boschi mootoriga särtsuratas.

Kui soovid mõõduka tasu eest saada kerget ja mugavat elektriratast, mille sõiduulatus kuni 60 km on Sulle täiesti piisav siis võib Sulle olla parim valik just rummumootoriga elektrijalgratas.

Selleks, et elektrijalgratta mootor tööle hakkaks on vaja akut. Kuna sellekohaseid küsimusi on palju, räägime nüüd veidike akudest.

Mida võiks teada elektriratta akudest?

Laias plaanis jagunevad elektriratta akud kaheks: ühed on eraldi raamile kinnituvad ja teised on raami sisse integreeritud. Kumb on parem,  jäägu igaühe enda otsustada.

Boschil on olemas nii raami külge eraldi kinnnituvad kui ka integreeritud akud. Mõlemad akud on vajadusel kergesti eemaldatavad ja raami külge lukustatavad ning pakuvad läbisõitu umbes kuni 120 km.

Electra taskukohasematel mudelitel on Hyena akud, need on alati integreeritud elektriratta raami sisse ha neid ilma spetsiaalse tööriistata rattalt maha ei saa võtta. Nende akudega saab sõita ca kuni 60 km. Eelisteks on nende akude kerge kaal ja pahalased ei saa akut ratta küljest ära virutada. 

Boschi akud, mis on elektriratta raamile kinnitatud näevad välja sellised:

electra elektriratta aku 400wh townie go!electra elektrijalgratta aku 400wh cruiser

Integreeritud akuga elektrijalgratta välimus on petlik. Kui aku on raami sisse peidetud, ei pruugi  esialgu aru saada, et tegemist on elektrirattaga.

Siin paar näidet, millised näevad välja integreeritud Bosch akud:

electra elektrijalgratta aku 500wh integreeritud whiteelectra elektriratta aku 500wh integreeritud holographic

1. Mis tüüpi akusid Electra elektrijalgratastel kasutatakse?

Liitiumioonakusid, sest need on kaasaegsed ja vastupidavad. Liitiumioonakud suudavad salvestada hästi energiat oma suhteliselt kerged oma võimsuse kohta. Bosch PowerPack akud kaaluvad ca 2,5 kg. Hyena akud kaaluvad 1,45 kg.

2. Kuidas on kõige parem laadida elektriratta akusid? Kas aku tuleks alati täis laadida?

Akusid võib laadida nii lühikest kui pikka aega. Akut ei pea tingimata laadima seni kuni see on täiesti täis laetud. Kui ajaga kitsas, võib laadimise katkestada ja rattaga sõitma minna. See ei kahjusta kuidagi akut. Kui unustate laadija pikemaks ajaks aku külge, ei juhtu ka sellest midagi. Laadija kaitseb akut nö ülelaadimise eest. Kõige olulisem on kasutada originaallaadijat, sest alternatiivide kasutamine võib tõepoolest akut kahjustada. Sellisel juhul ei kehti ka garantiitingimused.

3. Kui kaua aku kestab?

Liitiumioonakud on kerged ja need on mõeldud aastatepikkuseks kasutamiseks. Nutikas elektrooniline akuhaldussüsteem kaitseb akusid ülekoormuste, kõrgete temperatuuride ja liigse tühjenemise eest. Täpset aku kasutusiga on võimatu ennustada, sest see sõltub väga paljudest faktoritest. Nagu näiteks kuidas ja kui tihti elektrijalgaratast kasutatakse jms.

4. Kui kaugele saan laetud akuga sõita? Mis seda mõjutavad?

Sellele küsimusele ei ole võimalik konkreetselt vastata, sest see vahemik võib olla väga suur. Boschi akuga umbes vahemikus 30-130 km ja Hyena akuga ligikaudu 12-60 km. Sõiduvahemaa pikkust mõjutavad väga paljud asjaolud:

 • valitud mootori assisteerimise võimsus (3-4 erinevat)
 • ratturi sõidustiil
 • ratturi kaal
 • rehvi rõhk
 • õhutakistus e. tuul
 • maastik
 • pinnas
 • õhutemperatuur

Kõik need ja paljud muud faktorid määravad sõiduvahemiku. Asfalt, metsarada, kruusatee? Kas  teekond on kohati künklik ja tõusudega või täiesti sile?

Boschi sõiduulatust saad ise kalkuleerida, vaata kalkulaatorit!  

5. Kui kaua võtab aega aku täis laadimine?

Sõltub, aku võimsusest, kas elektrijalgrattal on 500wh (Bosch) või 2500wh (Hyena) aku. Täiesti tühi 500wh Bosch PowerPack saab täis 4,5 tunniga (4A laadijaga) ja 250 wh 3,5 tunniga (2A laadijaga). 

6. Kuidas saab ise mõjutada aku kasutusiga?

Kui akut ei kasutata, tasub seda hoida toatemperatuuril kuivas kohas, vältides otsesest päikevalgust. Kui pole plaani akut pikema aja vältel kasutada, oleks ideaalne hoida akut laetuna 30-60 % piires. Kõige parem on laadida akut toatemperatuuril (ca 15C – 20C). Kui plaanid oma elektrijalgratast n. autoga transportida ja aku on eemaldatav siis võta selleks ajaks aku jalgrattalt maha ja hoia seda turvaliselt autos.

7. Mida peaks arvestama talvel elektrijalgrattaga sõitmisel?

Pole mingi uudis, et külm ilm vähendab aku vastupidavust. See kehtib kõikide akude, nii telefoni kui ka elektriratta akude kohta. Kui plaanid miinuskraadidega sõitma minna, lae ja hoia seda eelnevalt soojas kohas ja paigalda jalgrattale vahetult enne sadulasse istumist (muidugi kui on eemaldatav aku). NB! Ära lae kunagi akut õues või ruumis kus on miinuskraadid! Kui ei plaani talvel mitme kuu jooksul elektrijalgratast kasutada, soovitame aku jalgrattalt maha võtta kui see on võimalik ja hoida seda toas. Aku võiks seejuures olla laetud ca 30-60 % ulatuses.

8. Mitmeid kordi saab akut laadida?

Näiteks kui Boschi akut on laetud 500 korda,  on selle võimsus endiselt suur ( ca 60-70% algsest mahust).  2015. aastal läbi viidud ADAC testimisel laeti Bosch elektriratta aku täis ja tühjaks 1515 korda. Alles siis langes aku mahutavus 30 %-le oma algsest mahust ega olnud enam kuigi kasutuskõlblik. Sellisest Boschi akust piisab, et sõita elektrijalgrattaga umbes 1,5 korda ümber maakera! Ca 75 000 km peaks olema piisav või kuidas? 😊

9. Kas elektrijalgratta akusid saab parandada?

Liitiumioonakud on keerukad süsteemid, mille puhul remont ei ole üldjuhul võimalik. Tavaliselt tuleb vigane elektriratta aku  välja vahetada. Kui on kahtlus, et aku on vigane, tasub selle tuua elektriratta müünud ettevõttesse kontrollimiseks. Aku kontrollimiseks on  spetsiaalsed diagnostikavahendid ja garantii ajal tekkinud vea puhul vahetatakse aku uue vastu tasuta. Electra jalgrataste akud on kvaliteetsed ja vastupidavad ning nendega on probleeme haruharva.

10. Mida peaks silmas pidama aku puhastamisel?

Kui elektrirattal on eemaldatav aku siis tuleb enne puhastamist aku eemaldada. Akut soovitame pühkida kergelt niiske lapiga, mitte märjaga. Elektrijalgratta ja selle elektrooniliste osade puhastamiseks ei sobi kindlasti survepesur! Samuti ei tohi kasutada söövitavaid pesuaineid!

Hoia hästi enda Electrat! Siis hoiab tema ka Sind! 

Meilt kõige enam küsitud küsimusi ja vastuseid elektrijalgrataste kohta võid lisaks lugeda siit.

electra elektrijalgrattad vale go!

 

Sulle võib ka huvi pakkuda

  Ostukorv (0)
  chat
  Tasuta tarne on vaid mõne kliki kaugusel
  Lisa oma ostukorvi vähemalt 99 € väärtuses tooteid ja tarne on Sulle tasuta.
  Lisa veel tooteid ostukorvi?
  Selleks, et saaksime kaubad Sinuni tasuta tarnida, kaaluge veel mõne toote ostukorvi lisamist.
   Arvuta transport
   Soovid tasuta tarnet?
   Lisa ostukorvi 99 € väärtuses tooteid ja tarne on tasuta.
   Jalgrattad on 100% kokku pandud
   Sa ei pea muretsema jalgratta kokku panemise pärast. Lihtsalt istu sadulasse ja sõida!
   Tutvu rattaga oma kodus
   Kui ratas ei sobi, saad selle tagastada
   Tagasi
   Lisa kood
   Mittesaadaval sooduskoodid
   esto Saa 0,00  soodust
   kott20 Saa 20% soodust