Tasuta tarne alates 99 €

Kiire tarne üle Eesti

E-poest ostetud jalgrattad toome kiiresti kohale kulleriga. Lisavarustuse saadame pakiautomaati.

Sõbralik klienditeenindus

Kui Sul on küsimusi toodete või tellimise kohta siis võta meiega julgelt ühendust. Aitame meeleldi.

Jalgrattad on 100% kokku pandud

Jalgratas on Sinu jaoks täielikult kokku pandud. Sul ei ole vaja teha muud kui lenksust haarata ja sadulasse istuda!

Rattarüütlid Rain ja Ain jalgrattamatkal linnarattaid testimas

Linnarattad

Kui Sulle meeldib jalgrattaga sõita siis oled kindlasti mõeldud mõne pikema rattamatka peale? Kas minna iseseisvalt või koos suurema seltskonnaga korraldatud ürituse raames rattamatkale?

Rattarüütlid jalgrattamatkal linnarattaid testimas
Rattarüütlid Ain ja Rain jalgrattamatkal linnarattaid testimas

Uurisin kogenud rattamatkajatelt kaksikvendadelt Rain ja Ain Soone hüüdnimega „Rattarüütlid“ kumba rattamatka nemad eelistavad? Kui põhjalik peab olema ettevalmistus? Millega peaks matkal arvestama ning mis kaasa võtta?

Kas võtta ette jalgrattamatk iseseisvalt või …

Kaksikvendadele meeldib osaleda korraldatud rattamatkadel ja on seda juba palju aastaid teinud. Sellistel matkadel on palju eeliseid – näiteks teekond on täpselt paigas nagu ka ööbimiskohad.

Sobilik nii kogenud rattamatkajale kui ka algajale: päevane läbisõit võib tunduda suhteliselt pikk, aga sõita saad täpselt sellises tempos nagu sulle sobib.

Tavaliselt jääb päevane läbisõit vahemikku 40-75km. Samuti on seltskonnas sõitmine palju lõbusam ja õhtuti on vahvad üritused.

Korraldatud jalgrattamatka eelis

Suur eelis korraldatud rattamatkal on kindlasti see, et sa ei pea seljakotiga kogu oma varustust kaasas tassima, selle saab anda transpordiauto peale. Ühesõnaga saad täiel rinnal nautida lihtsalt mõnusat rattasõitu ja nautida ümbrust muretsemata ööbimiskoha pärast.

Sellistel matkadel on tavaliselt korraldatud järgmised asjad:

 • meditsiiniline ja tehniline abi
 • soe söök
 • pakivedu saateautos
 • giidiga ekskursioonid
 • hästi valitud laagripaigad (vahel ka saun)
 • ühisüritused

Kuna suur osa asju on organiseeritud siis jääb endal üle vaid läbi mõelda, mis isiklikest asjades kaasa võtta. Kotid-telgid jm varustuse saab anda transpordiauto peale, seega ei pea muretsema kottide kaalu ja suuruse pärast.

Soovitused jalgrattamatkale minekuks

Üldiselt kardetaksegi kõige rohkem, et rattamatkale minnes peab olema põhjalik ettevalmistus ja tuleb kaasa võtta pool elamist, aga tegelikult pole see nii.

 • kõige tähtsam: ära unusta jalgratast ja see enne matka üle kontrollida! Vaata üle rehvid, pidurid, kett jm liikuvad osad
 • riided + vahetusriided vastavalt ilmastiku oludele
 • vihmajope või keep
 • magamiskott ja telk
 • veepudel võiks olla kindlasti käeulatuses
 • sääsetõrje ja snäkid on alati abiks
 • tasub vaadata ilmaennustust
 • hea mõte on kaardilt vaadata kas tee peale jääb mingeid poode, kui tee peale jääb mõni pood, siis saab sealt snäkke osta – ei pea ise kaasa vedama

Rattarüütlid testisid matkarajal linnarattaid. Mis olid tulemused?

2018. aastal osalesid „Rattarüütlid“ Ain ja Rain augustis rattamatkal „Ei saa me läbi Lätita“ ja testisid, kas sellisel pikemal matkal saab hakkama ka linnarattaga või peab olema kindlasti maastikuratas.

„Rattarüütlid“ valisid katsetamiseks Electra linnarattad Cruiser Tiger Shark ja Townie Commute.

Esiteks üllatas Cruiser Tiger Shark hea veerevusega. Võiks isegi öelda, et sel korral oli rattamatkal sõna otseses mõttes uus perspektiiv – kuna sõiduasend oli püstine siis oli matkal väga mugav ümbrust vaadata. Tänu jalgratta ägedale välimusele sai Rain Ludza linnas päris palju tähelepanu.

Mäest üles oli Townie Commute’iga veidi parem sõita kuna sellel on 7 käiku. Townie Commute pakiraamidele (ees ja taga) sai snäkke ja joped panna. Vajadusel oleksid pakiraamidele mahtunud ka seljakott ja telk. Väga praktiline.

Porilauad päästavad vihmase päeva

Peab ära märkima, et mõlemal jalgrattal olid väga head porilauad. Ühel päeval sadas päris mitu tundi. Selg ja riided jäid täiesti puhtaks, isegi rattad ei läinud tänu porilaudadele poriseks. Nii mõnelgi sportrattaga sõitjal oli seljal pikk poririba.

Sõiduasend säästis ratturite põlved

Ühte asja märkasid Rattarüütleid veel: kui harilikult on esimesel matkapäeval põlved veidi valulikud siis seekord oli tunda põlvedes vaid kerget väsimust. Veidi ettepoole pedaalide väntamise asend tekitas põlvedes väiksema pinge kui tavaliselt rattaga sõites.

Seega sai lõbus test edukalt läbitud ja „Rattarüütlid“ võivad kindlat öelda, et linnaratastega võib vabalt ka jalgrattamatkale minna.

Kas sooviksid ka osaleda mõnel sellisel rattamatkal?

Suuremate osalejate arvuga rattamatkasid korraldavad MTÜ Roheliste Rattaretked ja Matkaklubi Lõunamatkad.

Roheliste rattaretkedel on osalejaid tavaliselt ca 1500-2000. 2018 aasta Lõunamatkade korraldatud „Ei saa me läbi Lätita“ matka osalejate piirarv oli 150. Üritus on populaarne ja osaluskohti tavaliselt vähem kui soovijaid.

Kui eelistad väiksemat seltskonda ja soovid matkata jalgrattaga väljaspool Eestit siis tasub uurida Loodusretked OÜ korraldatud rattamatkasid. Nemad korraldavad põnevaid rattaretkesid näiteks Gotlandile, Ahvenamaale ja Poola.

Seega, haara oma rattal lenksust ja mine mõnele jalgrattamatkale. See on suurepärane võimalus nautida loodust ja lahedat seltskonda.

Sulle võib ka huvi pakkuda

  Ostukorv (0)
  chat
  Tasuta tarne on vaid mõne kliki kaugusel
  Lisa oma ostukorvi vähemalt 99 € väärtuses tooteid ja tarne on Sulle tasuta.
  Lisa veel tooteid ostukorvi?
  Selleks, et saaksime kaubad Sinuni tasuta tarnida, kaaluge veel mõne toote ostukorvi lisamist.
   Arvuta transport
   Soovid tasuta tarnet?
   Lisa ostukorvi 99 € väärtuses tooteid ja tarne on tasuta.
   Jalgrattad on 100% kokku pandud
   Sa ei pea muretsema jalgratta kokku panemise pärast. Lihtsalt istu sadulasse ja sõida!
   Tutvu rattaga oma kodus
   Kui ratas ei sobi, saad selle tagastada
   Tagasi
   Lisa kood
   Mittesaadaval sooduskoodid
   esto Saa 0,00  soodust