Saage tuttavaks – meie ägedate jalgrataste veel ägedam jalgratta hoolduse spetsialist Peep Viljat

Jalratta hooldus. Peep Viljat

Foto: Kalev Lilleorg

Peep on suur rattaentusiast, kellele tunduvad kõik vahemaad liiga lühikesed. Nagu ikka, õppis ka tema sõitma nö meestekaga. Päris esimese oma ratta ostsid vanemad talle 80-ndatel. See oli iga tolleaegse teismelise unistuseratas Desna.

Nüüd sõidab Peep Electraga: unikaalse 2003 aasta Jester HotRod mudeliga. Ta on pannud kokku üle 1000 jalgratta ja teist samapalju neid hooldanud ja/või remontinud. Ka Soomest ostetud Electra Jesteri putitas ta enda tarbeks ise üles ja on sellega ülimalt rahul. „Aegumatu klassika, kus sõidumugavus ja disain on suurepärases koosluses!“ ütleb ta jalgratta kohta ise.

„Tore, et viimasel ajal on hakanud inimesed rohkem oma jalgrataste eest hoolt kandma!“ on Peep rahul.  Regulaarne jalgratta hooldus annab sõidukile pikema eluea ja kergema jooksu. Kui tundub, et jalgrattal pole otseselt midagi viga, tasub korra aastas lasta rattahoolduses see ikkagi üle vaadata. Peep vaatab üle ja õlitab kõik liikuvad osad ning kontrollib mutrite, kinnituste „paikapidavust“.

Jalgratta hooajal võib teda tihti kohata ka Kalasadama Kultuurikodaras. Ikka selleks, et „putitatada“ seal jalgrattaid. Kui Sul peaks garaažis nukralt seisma mõni põnev, kuid päevinäinud jalgratas, too see Peebu juurde. Vabalt võib ta sellele uunikumile ja stiilsele retrorattale uue hingamise anda. Samuti saab temaga nõu pidada, kui vajad mõnda spetsiifilist (vana) jalgratta-juppi. Tõenäosus, et tema selle Sulle leiab, on suur!

Peep on muheda olemisega mees kes peab lugu heast huumorist. Tema jalgratta hoolduse seinalt võid leida sellise hinnakirja:

Rattahoolduse tunnihind         30€/h
Kui klient on juures                   50€/h
Kui klient annab nõu                 70€/h
Kui klient aitab                           90€/h
Kui klient juhatab                      110€/h
Kliendi sõbrad                            á 30 €
Soovid väheke pealt vaadata   150 €

Hea, odav ja kiire teenus.
Võid nende hulgast valida kaks.

Hea teenus odavalt ei ole kiire.
Hea teenus kiirelt ei ole odav.
Kiire teenus odavalt ei ole hea.

🙂 🙂 🙂

Seega, vali välja millist teenust soovid 🙂 ja võta Peebuga ühendust!

P.S. Kunst kuulub rahvale! Peebul on ülemisel pildidl seljas vinge Toivo Freeman Pilt disainitud tagi (saab rattahooajal soetada Kultuurikodarast). Sobib kui valatult Electra jalgratastega.

jalgratta hooldus kultuurikodar

Peep (paremalt esimene) “omas elemendis” sõpradega Kalasadama Kultuurikodaras. Kultuurikodarasse võid ka tuua oma Electra jalgratta hooldusesse. Avatud vaid hooajaliselt.

Foto: Kairi Vaade-Kuusemets